امروز شنبه 1401/11/15
Skip to main content
×

هشدار

اجزای کامپوننت را به یک آیتم منو اختصاص بدهید

مسابقه

مسابقه کتاب «آیینه تمام نما» - تمدید مهلت لیست برندگان
ویدئو را به طور کامل مشاهده کنید و سپس به پرسشنامه پاسخ دهید.
(مهلت ارسال پاسخ تا ساعت 15 شنبه 15 بهمن 1401)

منشورات پژوهشکده

میراث استاد

مسیر انقلاب ما با مسیر عالم مدرن یکی نیست؛
این می خواهد دنیا را دینی کند در صورتی که آن می خواهد دین را دنیوی کند؛
این ملکوتی و قدسی به عالم نگاه می کند و آن دیگری نگاه سکولاریستی دارد؛
این می خواهد ملکوتیان و قدسیان و انبیاء و اولیاء در دنیا راه را نشان دهند اما آن می خواهد همه این ها را کنار بگذارد.
منبع: کتاب تحول علوم انسانی
من چیزی مهمتر از این مطلب نداشتم که به شما بگویم:
حیات، این نیست که امروز داریم و این ها مشکلاتی نیست که با آن دست به گریبان هستیم. رنج این نیست که امروز می کشیم و تلخی، این نیست که امروز می چشیم. دشواری این نیست که ما می بینیم ... اگر تلخی است، تلخی پس از مرگ است و اگر رنجی هست، رنج آنجاست و اگر لذتی هم انسان بچشد، لذت این جهانی، لذت نیست؛ بلکه لذت آنجاست. چرا هنگامی که چاره از دست رفت، انسان متوجه مسئله شود؟ مسئله ای به این مهمی را چرا هنگامی بفهمیم که نتوانیم حل کنیم؟!
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳
ایمان رسمی که برای حرکت از ظلمت به نور لازم است با ایمان اسمی تفاوت دارد؛
با ولایت تحقق می یابد و ولایت، با علوم انسانی - اسلامی است.
البته وقتی علوم انسانی - اسلامی و اقتصاد اسلامی استخراج گردد و قوانین اسلامی بر مبنای آن وضع شود، قوه مجریه باید بر همان اساس عمل کند، که تا آن مرحله راهی دراز در پیش است.
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳
الان جنگ در مراکز علمی واقع می شود؛
و خطرش همینجاست یعنی مراکزی که محل نشر و ترویج علوم انسانی غرب است ... ما در عصری هستیم که آمریکا، اروپا و کلا غرب می گویند: خود خلق باید ببیند چه کار کنند ... مراجع تقلید ما نماز، روزه، حج و جهاد را می نویسند ولی آنان اقتصاد و علوم تربیتی و سیاست و مدیریت و .. را تنظیم می کنند.
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳

صوت

ویدئو

تصاویر

آثار استاد

بیشتر
کتاب

تفکر

  • سال نشر: ۱۳۹۷
  • قطع: رقعی
  • تعداد صفحه: ۹۶
  • شابک: 978-600-441-139-4
  • ناشر: دفتر نشر معارف
معرفی کتاب

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز فارس این مستند توسط موسسه هنری رسانه‌ای اوج در یک قسمت ۶۸ دقیقه ای تولید شده که به مناسبت سومین سالگرد ارتحال آیت الله حائری از شبکه های فارس، افق، مستند و یک سیما پخش خواهد شد.
تهیه کننده مستند «با من نگاه کن» در این مراسم گفت: این مستند به مدت ۳سال با آیت الله حائری شیرازی در سفرهایی به نقاط مختلف کشور همراه شده و روایتگر بخشی از فضائل اخلاقی این عالم ربانی است.
شریف زاده افزود: هدف از تولید این مستند معرفی بیش از پیش اندیشه ها و ابعاد شخصیتی مرحوم آیت الله حائری شیرازی به مخاطبان به ویژه نسل جوان بوده است.
وی با بیان اینکه این مستند برش کوتاهی از زندگی پربار مرحوم آیت الله حائری بود، افزود: دوران کودکی، جوانی، مبارزات قبل از انقلاب و خدمات پس از انقلاب این عالم برجسته می تواند ظرفیت تولید یک سریال داستانی فاخر را دارد.
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد مرحوم آیت‌الله حائری ابراز امیدواری کرد: نام و یاد علامه گرانقدر، مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی بیش از پیش در این شهر و در کشور ما زنده نگه داشته شود و تفکر و اندیشه ناب ایشان، بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
آیت ا... دژکام افزود: دغدغه مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی بسط علم و دانش حقیقی و رشد اندیشه مردم با هدف ترویج دین‌داری و باور توحید در سطح جامعه بود.
وی با بیان اینکه در این مستند گوشه ای از ابعاد شخصیتی و تواضع و فروتنی مرحوم آیت ا... حائری به تصویر کشیده شده است، افزود: امیدواریم اینگونه آثار هنری زمینه ساز معرفی هرچه بیشتر چهره شاخص این عالم ربانی که تربیت یافته مکتب اسلام است، شود.
مرحوم آیت‌ ا... محی الدین حائری شیرازی در سال ۱۳۱۵ در شیراز متولد شد. نمایندگی مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، نمایندگی ولی فقیه در فارس و امامت جمعه شیراز به مدت ۲۷ سال از جمله خدمات این عالم جلیل القدر بود. وی پس از یک دوره بیماری در ۲۹ آذر ۱۳۹۶ در شهر مقدس قم دارفانی را وداع گفت.

 

 

نظر شما

captcha