امروز شنبه 1401/11/15
Skip to main content
×

هشدار

اجزای کامپوننت را به یک آیتم منو اختصاص بدهید

مسابقه

مسابقه کتاب «آیینه تمام نما» - تمدید مهلت لیست برندگان
ویدئو را به طور کامل مشاهده کنید و سپس به پرسشنامه پاسخ دهید.
(مهلت ارسال پاسخ تا ساعت 14 شنبه 15 بهمن 1401)

منشورات پژوهشکده

میراث استاد

مسیر انقلاب ما با مسیر عالم مدرن یکی نیست؛
این می خواهد دنیا را دینی کند در صورتی که آن می خواهد دین را دنیوی کند؛
این ملکوتی و قدسی به عالم نگاه می کند و آن دیگری نگاه سکولاریستی دارد؛
این می خواهد ملکوتیان و قدسیان و انبیاء و اولیاء در دنیا راه را نشان دهند اما آن می خواهد همه این ها را کنار بگذارد.
منبع: کتاب تحول علوم انسانی
من چیزی مهمتر از این مطلب نداشتم که به شما بگویم:
حیات، این نیست که امروز داریم و این ها مشکلاتی نیست که با آن دست به گریبان هستیم. رنج این نیست که امروز می کشیم و تلخی، این نیست که امروز می چشیم. دشواری این نیست که ما می بینیم ... اگر تلخی است، تلخی پس از مرگ است و اگر رنجی هست، رنج آنجاست و اگر لذتی هم انسان بچشد، لذت این جهانی، لذت نیست؛ بلکه لذت آنجاست. چرا هنگامی که چاره از دست رفت، انسان متوجه مسئله شود؟ مسئله ای به این مهمی را چرا هنگامی بفهمیم که نتوانیم حل کنیم؟!
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳
ایمان رسمی که برای حرکت از ظلمت به نور لازم است با ایمان اسمی تفاوت دارد؛
با ولایت تحقق می یابد و ولایت، با علوم انسانی - اسلامی است.
البته وقتی علوم انسانی - اسلامی و اقتصاد اسلامی استخراج گردد و قوانین اسلامی بر مبنای آن وضع شود، قوه مجریه باید بر همان اساس عمل کند، که تا آن مرحله راهی دراز در پیش است.
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳
الان جنگ در مراکز علمی واقع می شود؛
و خطرش همینجاست یعنی مراکزی که محل نشر و ترویج علوم انسانی غرب است ... ما در عصری هستیم که آمریکا، اروپا و کلا غرب می گویند: خود خلق باید ببیند چه کار کنند ... مراجع تقلید ما نماز، روزه، حج و جهاد را می نویسند ولی آنان اقتصاد و علوم تربیتی و سیاست و مدیریت و .. را تنظیم می کنند.
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳

صوت

ویدئو

تصاویر

آثار استاد

بیشتر
کتاب

تفکر

  • سال نشر: ۱۳۹۷
  • قطع: رقعی
  • تعداد صفحه: ۹۶
  • شابک: 978-600-441-139-4
  • ناشر: دفتر نشر معارف
معرفی کتاب

 

امام جمعه شیراز ضمن آرزوی توفیق برای مجموعه بنیاد علوم انسانی اسلامی محی الدین، گفت: تشکیل بنیاد محی الدین یعنی در سال اول به خال زدن و عنوان محی الدین باید برند جایزه علوم انسانی شود.

 

امام جمعه شیراز ضمن آرزوی توفیق برای مجموعه بنیاد علوم انسانی اسلامی محی الدین، گفت: تشکیل بنیاد محی الدین یعنی در سال اول به خال زدن و عنوان محی الدین باید برند جایزه علوم انسانی شود.

آیت الله دژکام در دیدار با اعضای هیات امنای بنیاد علوم انسانی محی الدین حائری شیرازی با بیان اینکه در حیطه فعالیت های علوم انسانی اسلامی باید کارهای بسیاری انجام گیرد، افزود: حرکت تمدن سازانه ای که در کشور ما شروع شده به تعبیر حضرت آقا گام اول است و تاکنون تلاش های بسیاری نیز صورت گرفته است.

او با اشاره به برنامه جایزه محی الدین با تاکید بر بها دادن به آن خواستار فعالیت سازمان یافته در این خصوص شد و گفت: فعالیت انفرادی در این زمینه در جهان اسلام زیاد صورت می گیرد اما سازمان یافته نیست لذا ما نیاز به فعالیت های سازمان یافته داریم تا هم از یکدیگر خبر داشته و هم در یک نقطه به هم بپیوندیم.

آیت الله دژکام خاطرنشان کرد: پس از انقلاب کار در کشور ما بسیار انجام شده اما اینکه نمی توانیم نمایش دهیم، به خاطر نداشتن کار سازمان یافته است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: طراحی جایزه محی الدین نیز نتیجه یک کار سازمان یافته بود؛ هر چند که سازمان دهندگان پشت صحنه هستند و ما آنها را نمی بینیم.

او همچنین گفت: اگر کمی این مساله را رشد دهیم و برندگان جایزه محی الدین را ارج و قرب دهیم، می توانیم در اقصی نقاط جهان بقیه را نیز درگیر این مساله کنیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه عنوان محی الدین باید برند جایزه علوم انسانی اسلامی شود، افزود: شروع خوبی داشته ایم و جا دارد که چندین جلسه در این راستا برگزار شود چراکه این کار می تواند برای انقلاب اسلامی جبهه سازی کند لذا باید آن را تبدیل به یک برند ملی کنیم.

دژکام با بیان اینکه باید با یک شکوه و عظمت خاصی جایزه محی الدین اهدا شود تا یک جهت گیری خوب انجام شود، افزود: ظرفیت های خوبی در فارس است که باید دور جایزه محی الدین جمع کرد.

امام جمعه شیراز در پایان با آرزوی موفقیت برای اعضا بنیاد علوم انسانی اسلامی آیت الله محی الدین حائری شیرازی گفت: شما با این کار بزرگ به قول معروف در سال اول به خال زدید.

نظر شما

captcha