امروز شنبه 1402/07/08
Skip to main content
×

هشدار

اجزای کامپوننت را به یک آیتم منو اختصاص بدهید

منشورات پژوهشکده

میراث استاد

مسیر انقلاب ما با مسیر عالم مدرن یکی نیست؛
این می خواهد دنیا را دینی کند در صورتی که آن می خواهد دین را دنیوی کند؛
این ملکوتی و قدسی به عالم نگاه می کند و آن دیگری نگاه سکولاریستی دارد؛
این می خواهد ملکوتیان و قدسیان و انبیاء و اولیاء در دنیا راه را نشان دهند اما آن می خواهد همه این ها را کنار بگذارد.
منبع: کتاب تحول علوم انسانی
من چیزی مهمتر از این مطلب نداشتم که به شما بگویم:
حیات، این نیست که امروز داریم و این ها مشکلاتی نیست که با آن دست به گریبان هستیم. رنج این نیست که امروز می کشیم و تلخی، این نیست که امروز می چشیم. دشواری این نیست که ما می بینیم ... اگر تلخی است، تلخی پس از مرگ است و اگر رنجی هست، رنج آنجاست و اگر لذتی هم انسان بچشد، لذت این جهانی، لذت نیست؛ بلکه لذت آنجاست. چرا هنگامی که چاره از دست رفت، انسان متوجه مسئله شود؟ مسئله ای به این مهمی را چرا هنگامی بفهمیم که نتوانیم حل کنیم؟!
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳
ایمان رسمی که برای حرکت از ظلمت به نور لازم است با ایمان اسمی تفاوت دارد؛
با ولایت تحقق می یابد و ولایت، با علوم انسانی - اسلامی است.
البته وقتی علوم انسانی - اسلامی و اقتصاد اسلامی استخراج گردد و قوانین اسلامی بر مبنای آن وضع شود، قوه مجریه باید بر همان اساس عمل کند، که تا آن مرحله راهی دراز در پیش است.
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳
الان جنگ در مراکز علمی واقع می شود؛
و خطرش همینجاست یعنی مراکزی که محل نشر و ترویج علوم انسانی غرب است ... ما در عصری هستیم که آمریکا، اروپا و کلا غرب می گویند: خود خلق باید ببیند چه کار کنند ... مراجع تقلید ما نماز، روزه، حج و جهاد را می نویسند ولی آنان اقتصاد و علوم تربیتی و سیاست و مدیریت و .. را تنظیم می کنند.
دوماهنامه تربیتی اخلاقی خلق، شماره ۶۲ و ۶۳

صوت

ویدئو

تصاویر

آثار استاد

بیشتر
کتاب

تفکر

  • سال نشر: ۱۳۹۷
  • قطع: رقعی
  • تعداد صفحه: ۹۶
  • شابک: 978-600-441-139-4
  • ناشر: دفتر نشر معارف
معرفی کتاب


بنیاد علوم انسانی اسلامی آیت الله حائری شیرازی و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان فارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند.


بنیاد علوم انسانی اسلامی آیت الله حائری شیرازی و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان فارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

در این تفاهم نامه که به امضای دکتر عبدالرضا محمودی مدیر حوزه علمیه خواهران فارس و دکتر ایمانیه رییس بنیاد علوم انسانی اسلامی آیت الله حائری رسیده است، دو طرف بر همکاری های مشترک و استفاده از ظرفیت های فی مابین تاکید کرده اند.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد و توسعه همکاری های علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی با استفاده از کلیه منابع اعم از منابع تخصصی، نیروی انسانی، فنی و بانک های اطلاعاتی طرفین اعلام شده است.

همچنین ترویج افکار مرحوم آیت الله حائری شیرازی در حوزه های علوم انسانی اسلامی، اقتصاد و بانک، تربیت محقق مسلط بر اندیشه و منظومه فکری ایشان و تولید علوم اسلامی انسانی از دیگر اهداف تفاهم نامه مذکور می باشد.

تامین کتاب های مورد نیاز دوره های مطالعاتی با 35درصد تخفیف از سوی بنیاد، چاپ کتاب های مشترک با لوگوی هر دو مرکز، فراهم نمودن امکان حضور اساتید در دوره های کارورزی، کارگاه های علمی و پژوهشی، حمایت مادی و معنوی از چاپ پایان نامه ها با موضوع اندیشه های آیت الله حائری شیرازی و... از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

لازم به ذکر است این تفاهم نامه به مدت سه سال اعتبار خواهد داشت و در صورت موافقت طرفین، مجددا تمدید خواهد گردید.

نظر شما

captcha