امروز سه شنبه 1403/05/02
Skip to main content
×

هشدار

اجزای کامپوننت را به یک آیتم منو اختصاص بدهید

یک فعال اقتصادی معتقد است که هیچ گونه استدلالی برای ترویج ربا در بانک داری وجود ندارد.

یک فعال اقتصادی معتقد است که هیچ گونه استدلالی برای ترویج ربا در بانک داری وجود ندارد.

انوری نژاد در سلسله نشست های گفتمان سازی مقابله با ربا در دفتر بنیاد علوم انسانی و اسلامی آیت الله حائری شیرازی با اشاره به عواقب نافرجام ترویج ربا در جامعه اظهار داشت: امروز بانک های ما در حالی اسیر ربا هستند که این امر نه عقلی است نه عرفی نه شرعی.

او با بیان اینکه ربا کاری کرده که مردم را مجبور به کار خلاف کرده است، افزود: امروز ربا از طریق وام های بانکی به تمام خانه ها راه یافته است و از عواقب آن باید ترسید چراکه بهره و ربای بانکی در هر جامعه ای باشد، آن جامعه محکوم به سقوط است.

این فعال اقتصادی تولید با پول ربا را غیرممکن دانست و گفت: کشوری که می خواهد با پول ربا وارد عرصه رقابت شود هنوز وارد نشده، به کشورهای دیگر که بهره بانکی آنها صفر درصد است، باخته است.

انوری نژاد تصریح کرد: واقعا یک نفر باید بگوید که وام بانکی با بهره 30درصد چه نام دارد؟ آیا عقلی است؟ آیا عرفی است و یا شرعی است؟ معلوم است که هیچ کدام از این ها نیست.

او بر حذف فوری ربا از جامعه تاکید کرد و گفت: این مشکل در مملکت ما باید آنی و فوری حل شود یعنی مسوولان ارشد کشور به یکباره اعلام کنند که سود و بهره بانکی صفر است و گرنه با طرح دادن و اقدام عملی نکردن، برداشتن ربا امکان ندارد.

لازم به ذکر است سلسله نشست های مقابله با ربا با هدف گفتمان سازی در این راستا، هر هفته در بنیاد علوم انسانی و اسلامی آیت الله حائری با حضور اساتید حوزه و دانشگاه برگزار می شود.

انتهای پیام/

نظر شما

captcha